Sól

 

Sól w ludzkiej historii odgrywała kluczową rolę. Imperia powstawały i upadały w pobliżu złóż soli, ponieważ w czasach antyczny i przedantycznych, sól była kluczowym surowcem „strategicznym”, który miał wpływ na rozwój i dobrobyt państw.

 

Dziś bez soli również nie moglibyśmy przetrwać. Jednak czy sól z przyjaciela może stać się wrogiem? I kiedy tak się dzieje? 

Historia Soli Kuchennej

Zrozumienie działania i wykorzystanie soli kuchennej było jedną z podstawowych rzeczy które umożliwiły przemianę Homo Sapiens z społeczności łowców i zbieraczy do dzisiejszego społeczeństwa zurbanizowanego.
Czytaj więcej 

Rodzaje soli

Sól to nie tylko sól kuchenna. Mamy wiele rodzai soli, czyli związków chemicznych które powstały w wyniku reakcji kwasu z zasadą.
Najbardziej znana jest oczywiście sól kuchenna. Chcesz poznać co jeszcze jest solą?
Czytaj więcej 

Warzenie soli

W jaki sposób sól jest przygotowywana nim trafi na nasz stół? W jakiej postaci jest potrzebna dla przemysłu chemicznego? A jak ją wydobywali nasi przodkowie? 
Czytaj więcej

Sól szkodzi? Sprawdź więcej w sekcji Sól a zdrowie

Sól jest niezbędna do życia wszystkim ssakom, jednak jej nadmiar jest dla nas bardzo szkodliwy. Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń, sól to dzisiaj najważniejsza przyczyna przedwczesnych zgonów na świecie.
Czytaj więcej

Powstanie SuperSoli

Celem który przyświecał nam podczas tworzenia SuperSoli było uratowanie chociaż jednej osoby która dzięki obniżeniu ilości sodu w pożywieniu będzie żyła dłużej w zdrowiu – Krzysztof Włodarczyk, twórca SuperSoli.
Czytaj więcej

Porównanie soli kuchennych

Ponieważ dookoła soli kuchennej i jej różnych typów powstało dużo plotek, bajkowych historii i półprawd, postanowiliśmy zrobić proste porównanie o co w tym chodzi i pokazać zawartość soli – w soli. 
Czytaj więcej